Sihirli Hogwarts Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sihirli Hogwarts Rpg

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yazım Hataları / Kuralları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Juliet Ouxphiel
Müdüre
Müdüre
Juliet Ouxphiel

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 12/12/08 Mesaj Sayısı : 59 Taraf : ÖlümYiyen Partner : Yok Patronus :

Yazım Hataları / Kuralları Vide
MesajKonu: Yazım Hataları / Kuralları   Yazım Hataları / Kuralları Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 2:26 pm

Sitemizde doğru düzgün Türkçe konuşulmasını istiyorum. Malesef sitemizde Türkçe konuşulmuyor. İlk başlarda bunu görmezden geliyordum. Sonra Selin'in de yardımıyla görmezden gelmeye bir son verdim. Çünkü sitemiz ve en önemlisi dilimiz elden gidiyordu. Msn'de normal hayatta istediğiniz gibi konuşun -ki bana göre Türkçe konuşmalısınız- bu beni ilgilendirmez. Ama bu sitenin kurucusu ve yöneticisi olarak sizden ricam sitemizde Türkçe konuşun. Burada size tüm kelimelerin yazılışlarını gösteremem herhalde. Bu da biraz ayıp olur artık. Sizi defalarca uyarmayacağım. En fazla 1 uyarı. Uymazsanız ''Ban'' cezasına tabi tutulursunuz. Zaten bir kere söylendiğinde anlayacağınızı umuyorum. Bir daha bu sitede saol, diil, gelio, gidio, ne bilim gibi kelimeler görmek istemiyorum. Eğer görürsem mesajı anında editleyip mesajın sahibine bir uyarı göndereceğim. Bana sinirli diyebilirsiniz. Hatta beni hiç sevmeyebilirsiniz. Ama bu sizin ve sitemizin iyiliği için konulmuş bir kuraldır.

---

Yazım kuralları hakkında bilgi vermek istiyorum, arkadaşlar.

Sizin Kullandıklarınız - Olması Gereken

Yanlız - Yalnız
Yalnış - Yanlış
Herkez - Herkes
Herşey - Her şey
Burda - Burada

Unutmayın ki, ''şey'' kelimesi her zaman ayrı kullanılır. Ondan önce gelen kelimeye birleştirilmez. (Unuttuklarım olabilir ama bunlar en önemlileri)

Yanlışlar - Olması Gerekenler

Diil - Değil
gidio - Gidiyor
Cnm - Canım
Saol - Sağol

Arkadaşlar, bazen yazarken bir kaç kelimeyi yanlış yazabilirsiniz -ki bunu herkes yapar- onlara bir şey diyemem. O kadar insafsız değilim.

- Başlıklar birleştirilmiştir .

Yazım Hataları / Kuralları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası